INA154U/2K5
Part number:
INA154U/2K5
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Amplifier Type
Differential
Current - Output / Channel
60 mA
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Voltage - Input Offset
100 µV
Voltage - Supply Span (Min)
8 V
-3db Bandwidth
3.1 MHz
Slew Rate
14V/µs
Current - Supply
2.4mA