INA2322EA/2K5
Part number:
INA2322EA/2K5
Description:
IC INST AMP 2 CIRCUIT 14TSSOP
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
14-TSSOP
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Number of Circuits
2
Output Type
Rail-to-Rail
Amplifier Type
Instrumentation
Slew Rate
0.4V/µs
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Current - Output / Channel
16 mA
Voltage - Input Offset
2 mV
Current - Input Bias
0.5 pA
-3db Bandwidth
500 kHz