INA321E/2K5
Part number:
INA321E/2K5
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8VSSOP
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Circuits
1
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package
8-VSSOP
Output Type
Rail-to-Rail
Amplifier Type
Instrumentation
Slew Rate
0.4V/µs
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Input Offset
200 µV
Current - Supply
40µA
Current - Input Bias
0.5 pA
-3db Bandwidth
500 kHz