LMF100CCN/NOPB
Part number:
LMF100CCN/NOPB
Product Category:
Filters - Active
Manufacturer:
Texas Instruments
Description:
IC FILTER 100KHZ SWITCHED 20DIP
Encapsulation:
Tube
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package
20-PDIP
Filter Order
4th
Filter Type
Universal Switched Capacitor
Number of Filters
2
Frequency - Cutoff or Center
100kHz
Voltage - Supply
4V ~ 15V