LMF100CIWMX/NOPB
Part number:
LMF100CIWMX/NOPB
Product Category:
Filters - Active
Manufacturer:
Texas Instruments
Description:
IC FILTER 100KHZ SWITCH 20SOIC
Supplier Device Package
20-SOIC
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Filter Order
4th
Filter Type
Universal Switched Capacitor
Number of Filters
2
Frequency - Cutoff or Center
100kHz
Voltage - Supply
4V ~ 15V