LMV321M7X/NOPB
Part number:
LMV321M7X/NOPB
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
SC-70-5
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Amplifier Type
General Purpose
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
1V/µs
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Gain Bandwidth Product
1 MHz
Current - Input Bias
15 nA
Voltage - Input Offset
1.7 mV