LPV321M5X/NOPB
Part number:
LPV321M5X/NOPB
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Amplifier Type
General Purpose
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
0.1V/µs
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Gain Bandwidth Product
152 kHz
Current - Input Bias
2 nA
Voltage - Input Offset
1.5 mV
Voltage - Supply Span (Max)
5 V