LT1125CJ
Part number:
LT1125CJ
Product Category:
Amplifiers
Manufacturer:
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14CERDIP
Encapsulation:
Tube
Total price
25
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
4
Package / Case
14-CDIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package
14-CERDIP
Amplifier Type
General Purpose
Slew Rate
4.5V/µs
Voltage - Supply Span (Min)
8 V
Voltage - Input Offset
30 µV
Voltage - Supply Span (Max)
44 V
Current - Input Bias
8 nA
Gain Bandwidth Product
12.5 MHz
Current - Supply
2.3mA (x4 Channels)