MAX4311EEE
Part number:
MAX4311EEE
Product Category:
Amplifiers
Manufacturer:
Maxim Integrated / Analog Devices
Description:
IC AMP MPLEX AMP 16QSOP
Encapsulation:
Tube
Number of Circuits
1
Package / Case
16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
16-QSOP
Output Type
Rail-to-Rail
Current - Output / Channel
95 mA
Applications
4:1 Multiplexer-Amplifier
Slew Rate
430V/µs
Current - Supply
6.9 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)
4V ~ 10.5V, ±2V ~ 5.25V
-3db Bandwidth
345 MHz