OPA121KU/2K5
Part number:
OPA121KU/2K5
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Current - Supply
2.5mA
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Amplifier Type
General Purpose
Slew Rate
2V/µs
Current - Output / Channel
10 mA
Current - Input Bias
1 pA
Voltage - Input Offset
500 µV
Gain Bandwidth Product
2 MHz
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Voltage - Supply Span (Min)
10 V