OPA124UA/2K5
Part number:
OPA124UA/2K5
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Current - Supply
2.5mA
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Amplifier Type
General Purpose
Current - Output / Channel
10 mA
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Gain Bandwidth Product
1.5 MHz
Voltage - Supply Span (Min)
10 V
Voltage - Input Offset
150 µV
Slew Rate
1.6V/µs