OPA137UA/2K5
Part number:
OPA137UA/2K5
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Output / Channel
60 mA
Amplifier Type
J-FET
Current - Input Bias
5 pA
Voltage - Supply Span (Min)
4.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Gain Bandwidth Product
1 MHz
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Slew Rate
3.5V/µs