OPA2343UA/2K5
Part number:
OPA2343UA/2K5
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Output / Channel
50 mA
Slew Rate
6V/µs
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Current - Input Bias
0.2 pA
Voltage - Input Offset
2 mV
Current - Supply
850µA (x2 Channels)
Gain Bandwidth Product
5.5 MHz