OPA3355UA/2K5
Part number:
OPA3355UA/2K5
Description:
IC AMP VOLTAGE FEEDBACK 14SOIC
Supplier Device Package
14-SOIC
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Circuits
3
Output Type
Rail-to-Rail
Voltage - Supply, Single/Dual (±)
2.5V ~ 5.5V, ±1.25V ~ 2.75V
Current - Output / Channel
100 mA
Applications
Voltage Feedback
Slew Rate
360V/µs
-3db Bandwidth
450 MHz
Current - Supply
8.3 mA