OPA350UA/2K5
Part number:
OPA350UA/2K5
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Output / Channel
40 mA
Slew Rate
22V/µs
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Input Offset
150 µV
Current - Supply
5.2mA
Gain Bandwidth Product
38 MHz