OPA4243EA/250
Part number:
OPA4243EA/250
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Total price
250
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
4
Supplier Device Package
14-TSSOP
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Amplifier Type
General Purpose
Slew Rate
0.1V/µs
Current - Output / Channel
25 mA
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Current - Input Bias
10 nA
Voltage - Input Offset
2 mV
Voltage - Supply Span (Min)
2.2 V
Current - Supply
45µA (x4 Channels)
Gain Bandwidth Product
430 kHz