OPA4340EA/2K5
Part number:
OPA4340EA/2K5
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 16SSOP
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Number of Circuits
4
Supplier Device Package
16-SSOP
Output Type
Rail-to-Rail
Current - Output / Channel
50 mA
Slew Rate
6V/µs
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Amplifier Type
CMOS
Current - Input Bias
0.2 pA
Current - Supply
750µA (x4 Channels)
Voltage - Input Offset
150 µV
Gain Bandwidth Product
5.5 MHz