OPA4353EA/2K5
Part number:
OPA4353EA/2K5
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 16SSOP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
16-SSOP
Current - Output / Channel
40 mA
Slew Rate
22V/µs
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Input Offset
3 mV
Current - Input Bias
0.5 pA
Gain Bandwidth Product
44 MHz
Current - Supply
5.2mA (x4 Channels)