OPA4353UA/2K5
Part number:
OPA4353UA/2K5
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
14-SOIC
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Output / Channel
40 mA
Slew Rate
22V/µs
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Input Offset
3 mV
Current - Input Bias
0.5 pA
Gain Bandwidth Product
44 MHz
Current - Supply
5.2mA (x4 Channels)