THS3001IDGNR
Part number:
THS3001IDGNR
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8HVSSOP
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Amplifier Type
Current Feedback
Current - Output / Channel
120 mA
Slew Rate
6500V/µs
-3db Bandwidth
420 MHz
Current - Input Bias
2 µA
Voltage - Input Offset
1 mV
Voltage - Supply Span (Min)
9 V
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package
8-HVSSOP
Voltage - Supply Span (Max)
33 V
Gain Bandwidth Product
1.75 GHz
Current - Supply
6.6mA