THS4150ID
Part number:
THS4150ID
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Encapsulation:
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type
Differential
Amplifier Type
Differential
-3db Bandwidth
150 MHz
Current - Output / Channel
85 mA
Slew Rate
650V/µs
Voltage - Supply Span (Min)
4 V
Voltage - Supply Span (Max)
33 V
Voltage - Input Offset
1.1 mV
Gain Bandwidth Product
340 MHz
Current - Input Bias
4.3 µA
Current - Supply
17.5mA