TLV27L2IDR
Part number:
TLV27L2IDR
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Encapsulation:
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Circuits
2
Amplifier Type
General Purpose
Output Type
Rail-to-Rail
Current - Input Bias
1 pA
Voltage - Supply Span (Max)
16 V
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Voltage - Input Offset
500 µV
Slew Rate
0.06V/µs
Gain Bandwidth Product
160 kHz