ERA-S15J100V
Part number:
ERA-S15J100V
Product Category:
Specialized Resistors
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
RES TEMP SENS 10 OHM 5% 1/10W
PDF:
Inventory
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance
10 Ohms
Composition
Metal Film
Type
Temperature Sensitive
Applications
Temperature Correction Circuits
Temperature Coefficient
1500ppm/°C
Newest products
RES TEMP SENS 10 OHM 5% 1/10W
RES TEMP SENS 12 OHM 5% 1/10W
RES TEMP SENS 15 OHM 5% 1/10W
RES TEMP SENS 18 OHM 5% 1/10W
RES TEMP SENS 22 OHM 5% 1/10W
RES TEMP SENS 27 OHM 5% 1/10W
RES TEMP SENS 33 OHM 5% 1/10W
RES TEMP SENS 39 OHM 5% 1/10W